Imam 27 godina i i osećam se izgubljeno u vremenu i prostoru. Završila sam master i radim u struci, pronalazim se poslovno i želim da uživam u životu. Sigurnija sam i ispunjenija nego ranije, ali sam i neiživljena. Samo bih putovala, izlazila i upoznavala razne ljude. S druge strane moja generacija zasniva porodicu, moje sestre su dobile prvo dete već pre 25, a ja sam tek sa 25 imala prvi odnos. Ne bih da kao moja majka dobijem dete u kasnim tridesetim, jer znam kako je teško gledati roditelje kako stare, ali sad niti imam s kim niti želim nešto tako ozbiljno. Pokušavam da se ne poredim s druguma i ne paničim jer "kasnim" za svojom generacijom, ali nekad je stvarno teško.
Ziva, zdrava, obrazovana, zaposlena, i kuka... Idi bre uzivaj u životu.
0
Zašto dislajk na moje komentare?
0
Ovo je bolesno
-1
Brate gde vi živite, ja uskoro punim 26 i poznajem jednu devojku koja ima dete, od svih devojaka sa kojima sam išla u osnovnu, srednju i na fakultet. I možda još 2 koje su se udale. Ali sve ostale uživaju u prvom poslu, u putovanjima, vezama, izlaze, bave se hobijima i deca su im daleka budućnost. Ako te to toliko muči savetujem te da se preseliš u neki veći grad gde ti neće soliti pamet da si posle 25 baba. mrzim takve primitivce.
2
Ja mislim da treba živeti onako kako sad osećaš, a ne se voditi strahovima i pritiskom okoline. To vodi u osećaj promašenog života i kajanja. Dete treba imati kad ga ti poželiš, mnogo je bolje je biti dete starije majke ali željeno i voljeno, nego dete mlade majke koja je depresivna, neispunjena i prezire svoje dete jer joj je uzelo mladost, iz iskustva ti kažem. Ispuni sebi želje i snove, pokušaj da nadješ ljubav i onda pravi dete.
3
Saturnov povratak a
0
Bezveze
0
Živi život kako ti prija, sa 27 si još mlada, uživaj, putuj, radi šta želiš. Najgore je da se udaš i rodiš decu jer tako treba, a ne jer to želiš. Svako ima svoj put i ne moraš da radiš šta drugi rade. Malo se zagledaj u sebe, tu su ti smernice za dalje, a ne u okruženju.
2
Pa dobro pokreni se evo ja sam probao i ne ide
2
Ostavi komentar